Kereső


Pincészet kereső

hírlevél


E-mail cím:

Ördögkatlan fesztivál


 
 
A névválasztás – Ördögkatlan – félrevezető lehet, az ember akár egy heavy-metal fesztiválra is asszociálhat, ezért röviden a története: egyik központi színhely a Szoborpark, ahol két évvel ezelőtt például Alexander Balanescu adott koncertet vagy  2011-ben a londoni Tiger Lillies játszott. Ez a szoborpark egy kőfejtő, melyet a helybéliek „Ördögszántotta hegynek” neveznek. Ez a név ahhoz a legendához kötődik, miszerint az ördög meg szerette volna kapni Nagyharsány legszebb lányát, Harkát, de ehhez az első kakasszóig fel kellett volna szántania a hegyet.  Az  ördög elkotródott, maradt viszont ez a gyönyörű kőfejtő, ahol immár évtizedek óta nyaranta hazai és külföldi szobrászok alkotnak, és a létrehozott műveket a parkban hagyják.   
 
 
A fesztivál koncepciója és ebből következő céljai az első, 2008-ban Cseh Tamás által megnyitott Ördögkatlan óta lényegét tekintve változatlanok:

-a magyarság kulturális-művészeti gazdagságságát megjelenítsük a régióban;
 
-a világ minden tájáról meghívott művészek (és látogatók) által egy politikai-, nyelvi- és országhatárokon átívelő kultikus közösségi tér szülessen öt napra a kicsi baranyai falvakban, azaz öt napon át az Ördögkatlan legyen Európa egyik minőségi kulturális központja;
 
-gazdaságilag-szellemileg-kulturálisan segítsük az adott települések (Nagyharsány és vonzáskörzete) felemelkedését;
 
-turisztikailag vonzóbbá tegyük ezt a vidéket;
 
-idővel további települések bevonásával középtávon  horvát Baranya- és Baranya közös művészeti fesztiváljává nője ki magát, a történelmi Baranya közös, multikulturális értékeit egységes turisztikai termékek keretében mutassuk be Európa turisztikai piacán,
 
-megkerülhetetlen művészeti Eseményt hozzunk létre, mely a  kulturális turizmus egyik központjává emeli a régiót.
 
Évente mintegy 25-30.000 ember látogatja meg a fesztivált.
 

Bejelentkezés


Név:
Jelszó:
Megjegyzés:

Hírek


2015. október 9.

Tisztelettel meghívjuk a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Turisztikai Intézete, a Dél-Dunántúli Borturisztikai Klaszter és a Magyar Földrajzi Társaság által szervezett ÚJ TRENDEK A SZŐLÉSZET-BORÁSZATBAN ÉS A BORTURIZMUSBAN elnevezésű tudományos konferenciánkra.

 

tovább

2015. október 9.

Szeptember 25-én újra megnyitotta kapuit Szekszárdon a BorKultúra SzabadEgyetem, népszerűbb nevén a boregyetem, első szezonbeli programján górcső alá véve a furmintot, valamint annak esélyeit boncolgatva, hogy válhat-e a fajtából új magyar világsiker. Tóth Adrienn, a Vinoport főszerkesztője, s egyben a Furmint Február főszervezője az este során 10 bort mutatott be, melyek nagy része Tokajról származott, de a Mátra, a Balaton-felvidék és Zala borászataiba is ellátogathattunk. 

tovább

2015. június 14.

A Dél-Dunántúli Borturisztikai Klaszter, a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Kar Gazdaságtudományi és Turisztikai Intézetével együttműködve sikeres konferenciát szervezett 2013. május 7-9-én, Szekszárdon. A konferencia a „Dél-Dunántúli Borturisztikai Klaszter fejlesztése” DDOP-2.1.3/A-12-2012-0003 azonosítószámú pályázat támogatásával valósulhatott meg.

tovább