logo

Kereső


Pincészet kereső

hírlevél


E-mail cím:

Ökoprogram


Pécstől 30km-re található a Bükkösdi Ökopark. A kilátogatók az összességében 550 ha-os park területén vadasparkot, vadaskertet és karámrendszert is találhatnak. Itt olyan honos és őshonos háziállatokkal találkozhatnak, mint a szürke marha, rackajuh, ló, mangalica vagy a bivaly. A baromfiudvarban szárnyasokat, míg az üvegfalú kaptárokban méhcsaládok munkáját figyelhetik meg.
Kisebb kertjeinkben a Magyarországon előforduló nagyvad fajok egészen közelről láthatók.

A vadasparkot három tanösvény szeli át:

A Völgy séta hossza 1000 méter, tartama 1,5 óra, amelynek során az itt előforduló különböző állatokat (gímszarvas, dámszarvas, őz, vaddisznó, muflon, bivaly, mangalica) szinte testközelből tekinthetik meg a látogatók. A baromfiudvarban különféle vízi, illetve szárazföldi szárnyasokat, az üvegfalú kaptárokban pedig méhcsaládok munkáját láthatják.

A Panoráma sétaút közepesen nehéz útvonal, amelynek során a látogatóknak hozzávetőleg 100 méteres szintkülönbséget kell leküzdeniük, a hossza 2000 méter. Akik ezt választják, legelésző magyar szürkemarhák, lovak, rackajuhok között sétálhatnak. Az érintett dombtetőn madártelep látható, az információs táblákon gyógynövényekről, gombákról, ásványokról olvashatnak a turisták.

Az Erdőjárók útja csak kísérővel látogatható útvonal, mely a vadaskert egy részén és a dámos kerten vezet keresztül. A túra hossza 3500 méter, a bejárásához szükséges idő hozzávetőleg 2,5 óra. A séta során az erdőről, a tájról, az erdő állatairól és a vadászatról hallhat, olvashat a közönség.

Lehetőség van borkóstolóra és vacsorára a Lisicza Borház rendezésében. A Lisicza Borház Kft. egy családi vállalkozás, mely 1998-ban alakult a Pécsi Borvidéken. E terület különböző éghajlati viszonyok és kultúrák találkozásánál fekszik, ennek következtében gazdag, és egyedülálló borászati örökséggel is rendelkezik. Céljuk, hogy ezen adottságokra építve, modern technológiákkal ötvözve mutassák be a Borvidékben rejlő, még kiaknázatlan lehetőségeket. Ennek szellemében kezdték meg nyolc és fél évvel ezelőtt ültetvényeink kialakítását, amely több lépcsőben éret el a jelenlegi 14,5 hektáros méretet. Az ültetvény gazdag fajtaválasztékában helyet kapott a klasszikus világfajták és hagyományos magyar fajták mellett a Borvidék különlegessége, a Cirfandli is. Korszerűbb borászati üzemükben kizárólag saját, radikális hozamkorlátozással előállított termést dolgozzák fel.


Források és további információ:
http://www.okobukkosd.hu/
http://lisicza.hu/
 

Bejelentkezés


Név:
Jelszó:
Megjegyzés:

Hírek


2015. október 9.

Tisztelettel meghívjuk a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Turisztikai Intézete, a Dél-Dunántúli Borturisztikai Klaszter és a Magyar Földrajzi Társaság által szervezett ÚJ TRENDEK A SZŐLÉSZET-BORÁSZATBAN ÉS A BORTURIZMUSBAN elnevezésű tudományos konferenciánkra.

 

tovább

2015. október 9.

Szeptember 25-én újra megnyitotta kapuit Szekszárdon a BorKultúra SzabadEgyetem, népszerűbb nevén a boregyetem, első szezonbeli programján górcső alá véve a furmintot, valamint annak esélyeit boncolgatva, hogy válhat-e a fajtából új magyar világsiker. Tóth Adrienn, a Vinoport főszerkesztője, s egyben a Furmint Február főszervezője az este során 10 bort mutatott be, melyek nagy része Tokajról származott, de a Mátra, a Balaton-felvidék és Zala borászataiba is ellátogathattunk. 

tovább

2015. június 14.

A Dél-Dunántúli Borturisztikai Klaszter, a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Kar Gazdaságtudományi és Turisztikai Intézetével együttműködve sikeres konferenciát szervezett 2013. május 7-9-én, Szekszárdon. A konferencia a „Dél-Dunántúli Borturisztikai Klaszter fejlesztése” DDOP-2.1.3/A-12-2012-0003 azonosítószámú pályázat támogatásával valósulhatott meg.

tovább