logo

Kereső


Pincészet kereső

hírlevél


E-mail cím:


 

Pincészet kereső


Pincészet neve: Püspöki Pince
Borász neve: Csékai József
Borvidék: Pécsi borvidék
Irányítószám: 7624
Település: Pécs
Utca, házszám: Szent István tér 23.
Telefonszám: +36 72 513036
Fax:
E-mail cím: puspokipince@freemail.hu
Honlap:
Megművelt terület:
Kóstolósor ára:
Kóstoló leírás:
Logó:
Kép:
Leírás:

Az 1700-es évek elején Nesselrode Ferenc püspök által építtetett pincében a pécsi egyházmegye területén található 4 borvidék (pécsi, tolnai, szekszárdi, villányi) borait kezelik, palackozzák. A pince felett található mintegy 100 főt befogadó kóstolóteremben 15-20-féle palackozott borból válogathat az idelátogató. A pince egy része múzeumi bemutatótér, ahol a szőlőfeldolgozás, borászat régi eszközei láthatók. A pince nyitva tartása a székesegyházéval megegyező. Borkóstolás csoportoknak előzetes bejelentkezéssel lehetséges, kívánságra hidegtálat biztosítanak. A pince a székesegyház nyugati oldalán található és gépjárművel az Aradi vértanúk útjáról, a Várfalon lévő kapun át közelíthető meg.

A Püspöki Pincészet borait megtalálja a Borkatalógusunkban és megrendelheti webáruházunkban.

Étkezési lehetőség leírása:
Szőlőfajták:
Főbb borok:
Beszélt nyelvek:
  • Angol English
  • Magyar Magyar
  • Német Deutsch
Bankkártya elfogadás:
    Nincs adat
Nyitvatartás:
« vissza

Bejelentkezés


Név:
Jelszó:
Megjegyzés:

Hírek


2012. április 24.

Idén tizennegyedik alkalommal kerül megrendezésre a Tolnai Borvidéki Borverseny 2012. május 9-én szerdán 10 órától, a kölesdi Borok Házában. A verseny az eddig hagyományokhoz híven kerül megrendezésre. Az eredményhirdetés pedig május 11-én szintén Kölesden kerül megrendezésre.

tovább

2012. április 18.

A dél-dunántúli környezeti nevelésben és ökoturizmusban érintett szolgáltatókat fogja össze a régió teljes területéről a Dél-Dunántúli Ökoturisztikai Klaszter.

tovább

2012. április 17.

A Dél-Dunántúli Ökoturisztikai Klaszter felmérte és összegyűjtötte a tagjai körében az ökoturizmus és környezeti nevelés szempontjából példás gyakorlati tevékenységet. Az a klaszter célja, hogy a tagjaik által már alkalmazott „jó gyakorlatot” mások is megismerhessék, és tevékenységük során alkalmazzák.

tovább