logo

Kereső


Pincészet kereső

hírlevél


E-mail cím:



Származási helyek, dűlők


A származás ismerete a borok esetében különösen fontos. Minden borrégió, borvidék, vagy akár a borvidék egy kis része egyedi szőlőfajtákkal, és a területek eltérő adottságai miatt különböző borokkal rendelkezik. A Pannon Borrégióban a magyar hagyományoknak megfelelően a származási helyek borrégióra, borvidékre, településekre és dűlőkre oszthatóak fel. A minél szűkebb megjelölés segíti az azonosítást, az értékek felismerését.

A borrégió nagyobb földrajzi egység, több borvidék összekapcsolódását jelenti. A Pannon Borrégió területéről származó borokat a Pannon Borrégió logóval lehet forgalomba hozni.

A borvidék alatt olyan körülhatárolt termőhelyet kell érteni, mely földrajzilag nagyobb egységet képez, akár több települést is magába foglalhat, de hasonló éghajlati, talaj-összetételbeli adottságokkal rendelkezik. Mind szőlőtermesztés, borkészítés tekintetében sajátos hagyományokkal rendelkezik, a területéről származó borok jellege szintén egyedinek számít.

Borvidéki körzet egy borvidéken belül kialakított egység, mely sajátos termőhellyel rendelkezik, borai és szőlőtermesztési hagyományai tekintetében szintén megkülönböztethető jelleggel bír.

Ha egy-egy település a borvidéken belül sajátos termőhellyel, egyedi hagyományokkal és borokkal rendelkezik, úgy a település megjelölése még tovább szűkítheti a származási helyt.

A borvidéki dűlő alatt egy olyan területről van szó, mely borvidéki településen belül található, viszont mikroklímája, földrajzi adottságai hatással vannak a dűlőről származó borra. Egy-egy dűlőszelekció sokszor a pincészet prémium borait jelöli.

Bejelentkezés


Név:
Jelszó:
Megjegyzés:

Hírek


2012. augusztus 7.

Szeretettel várjuk Önöket 2012. augusztus 10. és 12. között a XIX. Szentlőrinci Gazdanapokon!

tovább

2012. április 18.

A dél-dunántúli környezeti nevelésben és ökoturizmusban érintett szolgáltatókat fogja össze a régió teljes területéről a Dél-Dunántúli Ökoturisztikai Klaszter.

tovább

2012. április 17.

A Dél-Dunántúli Ökoturisztikai Klaszter felmérte és összegyűjtötte a tagjai körében az ökoturizmus és környezeti nevelés szempontjából példás gyakorlati tevékenységet. Az a klaszter célja, hogy a tagjaik által már alkalmazott „jó gyakorlatot” mások is megismerhessék, és tevékenységük során alkalmazzák.

tovább